17.4.2017

O nás

Středisko Jiřinky Paroubkové je domažlické skautské středisko, které spojuje dva koedukované dětské oddíly, klub oldskautů a klub rodinného skautingu. Novodobá historie střediska se začala odvíjet až po revoluci, ale kořeny domažlického skautingu sahají až do roku 1917, kdy profesor Kramařík z domažlického gymnázia založil v Domažlicích první skautský oddíl. V současnosti jsme se svými 142 členy je největším skautským střediskem v domažlickém okrese. Prohlédněte si nawi výroční zprávu:

Středisková výroční zpráva_mensi

Náš celý název zní Junák – český skaut, středisko Jiřinky Paroubkové Domažlice, z. s. Jsme totiž pobočným spolkem organizace Junák – český skaut, z. s. Ten má téměř 58 000 členů a v současnosti je tak největší organizací pro děti a mládež v ČR. Každý skaut a skautka se navíc můžou pochlubit, že ve světě mají více než 50 milionů brášků a sester, kteří se hlásí k odkazu zakladatele skautingu lorda Roberta Badena-Powella a uznávají stejné hodnoty vyjádřené ve skautském hesle, zákoně a slibu. Všechny tyto skauty a skautky sdružují mezinárodní skautské organizace chlapecká i dívčí WOSM (Word Organization of Scout Movement), převážně dívčí WAGGGS (Word Association of Girl Guides and Girl Scouts) a organizace pro dospělé ISGF (International Scout and Guide Fellowship).